Версія для друку

Прес-реліз

16 вересня 2014

Загальнонаціональне соціологічне дослідження «100 днів діяльності президента України»

Завантажити реліз. Завантажити презентацію


Центр соціальних та маркетингових досліджень «СОЦИС»
в рамках періодичного моніторингового дослідження «Україна І УКРАЇНЦІ», яке проводиться починаючи з 2010 року, провів загальнонаціональне соціологічне дослідження, в якому досліджувались основні соціально-політичні орієнтації населення України, а також оцінка діяльності чинного Президента України Петра Порошенка впродовж перших 100 днів перебування на посту Глави держави, термін яких збігає сьогодні – 16 вересня 2014 року.

Терміни дослідження: 5 – 10 вересня 2014 року.

До Вашої уваги пропонуються дані дослідження, яке було проведене по всій території України (за виключенням АР Крим та частини Донбасу, де ведуться військові дії).

Опитування проводилось методом особистого інтерв’ю за місцем проживання респондентів. Метод відбору респондентів – квотна вибірка (за ознаками вік та стать).

Загалом було опитано 2800 респондентів у віці від 18 років і старше, вибірка репрезентативна загалом для України за показниками віку, статі, розміром населеного пункту та поділом на регіони.

оцінки населення українців

Петро Порошенко залишається лідером довіри серед українців. Повністю чи частково довіряють йому 62,9%.

Другий за цим показником – Арсеній Яценюк (53,9%). Третій – Анатолій Гриценко (48,8%), далі – Олег Ляшко (45,1%) та Віталій Кличко (44%).


Графік 1. Рівень довіри до політиків та державних діячів


В цілому, дії Президента повністю або, в основному, позитивно оцінюють 45,5% українців.

Повністю, або в цілому негативно – 25,8%.

23,5% ставляться до його дій нейтрально.


Графік 2. Оцінка діяльності Президента України та Уряду


61,8% опитаних вважають, що Президент тією чи іншою мірою справляється з обов’язками Верховного Головнокомандуючого Збройний Сил України.

26,6% вважають, що не справляється. 11,5% не змогли оцінити цей напрямок в роботі Президента.


Графік 3. Оцінка діяльності Президента України в якості Головнокомандуючого ЗСУ


Найбільшою мірою люди підтримують такі кроки та ініціативи Президента як підвищення міжнародного авторитету України (85,3%), проведення заходів на підтримку ЗСУ та підвищення обороноздатності (79,1%), рішення про розпуск та дострокові вибори Верховної Ради України (78,7%).

Проведенням переговорів з Путіним заради досягнення миру та припинення війни повністю чи скоріше підтримують – 77,7%, опитаних, а розробку стратегії «Україна-2020» – 70,2%.

Графік 4. Скажіть, в якій мірі Ви підтримуєте наступні кроки та ініціативи Президента України П.Порошенка? 
Щодо змін, які відбулися в житті країни за 100 днів президентства Петра Порошенка, то найбільше покращення люди бачать в таких сферах як рівень патріотизму українців (63,6%), стосунки України із США (48,4%) та Європою (46%), рівень авторитету України у світі (44,9%) та підвищення обороноздатності (35,4%).

Кількість респондентів, які в цих питаннях констатують покрашення, значно перевищує кількість тих, хто вважає, що в цих сферах ситуація не змінилися, рівно як і окремо взяту кількість тих, хто констатує погіршення.

Натомість 73,1% фіксують погіршення ситуації в економіці, при 19,2% тих, хто вважає її незмінною та лише 3,2% тих, хто бачить в цьому питанні покращення. Щодо рівня корупції, то погіршення констатують 24,2%, натомість 59,8% вважають, що ситуація не змінилася.

Графік 5. Як Ви оцінюєте характер змін, які відбулись у Вашому житті і житті країни за 100 днів президентства П.Порошенка?Щодо основних очікувань від Президента України, п’ятірка головних завдань (із 21 запропонованих), які, на думку людей, стоять перед ним виглядає так:

Вирішення проблеми Донбасу мирним ляхом – 49%, забезпечення територіально цілісності – 38,5%, підвищення зарплат та пенсій – 36,6%, стримування зростання цін – 33,7%, скорочення безробіття – 33%.

Вирішення проблеми Донбасу силовим шляхом очікують 10,2%респондентів.

В даному питанні респондент міг обрати декілька варіантів відповіді. Тому загальна сума відповідей значно перевищує 100%.

Графік 6. На Вашу думку, які першочергові завдання стоять перед Президентом України П.Порошенком?


« повернутися до переліку

Підписатись на новини Телефон/факс: +380 (44) 536-91-38, 536-91-36  |  E-mail:  |  01021 Київ, вул. Інститутська, буд.28