Версія для друку

Прес-реліз

22 червня 2016

Результати соціологічного дослідження «Електоральна ситуація у виборчому окрузі №206 – Чернігівська область»

Завантажити реліз у .doc форматі
Центр соціальних та маркетингових досліджень «СОЦИС» в період з 8 по 13 червня 2016 року провів соціологічне дослідження, в якому досліджувались основні електоральні орієнтації виборців округу №206 напередодні виборів до Верховної Ради України.

           До Вашої уваги пропонуються дані дослідження, яке було проведене по всій території округу методом особистого інтерв’ю за місцем проживання респондентів. Метод відбору респондентів – квотна вибірка (за ознаками вік та стать). Загалом було опитано 1200 респондентів у віці від 18 років і старше, вибірка репрезентативна загалом для округу за показниками віку, статі та поділу округу на адміністративно-територіальні частини (частина м.Чернігова, Чернігівський та Ріпкинський райони).

            Похибка вибірки (довірчий інтервал) складає +/– 2,9%.

Електоральні настрої

За результатами дослідження близько 57% опитаних виявили намір прийняти участь у виборах на окрузі №206 до Верховної Ради України, якби вони відбулись вже найближчого часу. Близько 20% на момент проведення опитування не визначились зі своїм наміром взяти участь у голосуванні, а 23,3% виборців – не планують голосувати взагалі.

 

Діаграма 1.


 

 

На питання «Кого із перерахованих політичних чи громадських діячів Ви знаєте чи що-небудь чули або читали?» відповіді респондентів розподілилися наступним чином.

Найвищий рівень знання серед виборців мають нинішній мер Чернігова Атрошенко Владислав – 91,3%, колишнього мера обласного центру Олександра Соколова знають 62,6%, кандидата-самовисуванця Микитася Максима знають 52,7% опитаних, Валерія Куліча, в свою чергу, знають 17,3%, а Юрія Власенко 17%.

 

 

 

 

 

 

 

Діаграма 2.


 

 

 

Також за результатами дослідження було розраховано електоральний рейтинг кандидатів по виборчому округу №206. Отримані результати наведено в Діаграмі №3.

Лідером передвиборчих перегонів наразі є Максим Микитась – 25% серед усіх опитаних, Друга та третя позиції закріпилась за Юрієм Власенко – 3,7% та Дмитром Блаушем – 3,5%. Рівень підтримки Олександра Соколова складає 3,3%. Рейтингові показники інших кандидатів наведено в Діаграмі №3.

 

Діаграма 3.


Основні причини та мотиви вибору кандидатів за міркуванням виборців, наведено на Діаграмі №4.

 

Діаграма №4.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Найвищим анти-рейтингом серед виборців округу (якби закон дозволяв проголосувати «проти») відзначається екс-мер м.Чернігів – Олександр Соколов – 7,7%. Налаштованих проголосувати проти Максима Микитася – 1,9%, проти Сергія Гаруса – 0,8%, а проти Юрія Власенко – 0,7%

Діаграма 5.« повернутися до переліку

Підписатись на новини Телефон/факс: +380 (44) 536-91-38, 536-91-36  |  E-mail:  |  01021 Київ, вул. Інститутська, буд.28