Версія для друку

Прес-реліз

22 квітня 2016

Дослідження: оцінка якості роботи Держгеокадастру.

Завантажити у .DOC форматі
Завантажити як презентацію

68,2% українців констатують підвищення якості роботи Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру за останній рік. Про це свідчать дані дослідження, проведеного на замовлення Інституту ліберальної економіки. Дослідження проводилось методом телефонного опитування 2-12 квітня 2016 року, вибірка склала 1001 чоловік з усіх регіонів України.

Абсолютна більшість опитаних констатували позитивні зміни в роботі Держгеокадастру за останній рік: 35,7% опитаних відмітили безумовне підвищення якісних показників роботи землевпорядної служби, ще 32,5%  визнали покращення роботи, з уточненням, що самі процедури в сфері земельних відносин потребують реформування.

12,6% опитаних повідомили про відсутність змін. Лише 4%  респондентів вважають, що робота Держгеокадастру погіршилась.

Позитивні відгуки пропорційно розподілені в усіх регіонах, що свідчить про комплексний, а не вибірковий характер зрушень в роботі землевпорядної служби.

Більшість опитаних  (66,6%) констатували оперативність оформлення  документів Держгеокадастром – менш ніж за 30 днів від першого звернення до отримання на руки готових довідок. Відносно повільніше цей процес іде в селах, найбільш оперативно – в містах.

В розрізі регіонів  на першому місці по швидкості опрацювання заявок знаходяться Київ  та Південь, повільніше оформлення на Сході та в Центрі.

За суб’єктною класифікацією першість за тривалістю розгляду земельних питань утримують ЦНАПи – їх назвали найменш оперативними 24,1% громадян.

Електронною кадастровою картою користувались 93,4 % опитаних мешканців міст, 92% - жителів селищ міського типу (СМТ) та 86,1%  селян.

В цілому швидкістю та зручністю системи  «повністю задоволені» та «скоріше задоволені»  відповідно 35,6% та 35,3% опитаних, нейтральне ставлення у 13,5%, 15% висловили незадоволення роботою Публічної кадастрової карти.

До телефонних консультацій (Гаряча лінія Держгеокадастру)  в цілому по Україні вдавались 17,7% опитаних. Найбільше цей канал зв’язку затребуваний серед жителів сіл – 21,5%; у селищах міського типу ним скористались лише 2% опитаних, у містах -  18,2%. В 55% випадках звернення на Гарячу лінію дало позитивний результат.

Також респондентам було задане відкрите питання – які зміни в сфері земельних відносин є найбільш назрілими та актуальними.

Топ-п’ять найбільш очікуваних реформ виглядають наступним чином:

- спрощення процедури оформлення та концентрація всіх етапів процесу  в одному місці (14,1%)

- прискорення термінів оформлення  документів (10,4%)

- переведення процедур в електронний вигляд (9,6%)

- наповнення та виправлення помилок в земельному кадастрі (7,1%)

- створення єдиної бази/об’єднання реєстрів (5,8%)

Цікаво, що серед опитаних жителів сільської місцевості найбільш популярною пропозицією (понад 11,4% опитаних ) було визначено широке інформування населення  про можливості, послуги та процедури в земельній сфері. Це свідчить про необхідність проведення широкої просвітницької кампанії для цієї категорії громадян.« повернутися до переліку

Підписатись на новини Телефон/факс: +380 (44) 536-91-38, 536-91-36  |  E-mail:  |  01021 Київ, вул. Інститутська, буд.28