Новини


19 серпня 2011

Рівень поінформованості населення щодо ведення гучних судових справ

Центр соціальних та маркетингових досліджень «СОЦИС» спільно з Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України з вересня 2010 року розпочав проведення щомісячного загальнонаціонального моніторингового соціологічного дослідження «Україна і українці».

До Вашої уваги пропонуються дані десятої хвилі моніторингу. Дослідження було проведене з 3 серпня по 16 серпня по всій території України методом особистого інтерв’ю за місцем проживання респондентів. Метод відбору респондентів – квотна вибірка (за ознаками вік та стать). Загалом було опитано 2004 респондентів у віці від 18 років і старше, вибірка репрезентативна загалом для України за показниками віку, статі та розміру населеного пункту.

Певний час назад проти Леоніда Кучми було порушено кримінальну справу по звинуваченню у перевищенні влади та службових повноважень, що в подальшому, нібито, призвело до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Наскільки Ви особисто поінформовані з цього приводу?
Певний час назад проти екс-міністра МВС Юрія Луценко було порушено кримінальну справу по звинуваченню у перевищенні влади та службових повноважень. Наскільки Ви особисто поінформовані з цього приводу?
Проти Юлії Тимошенко нещодавно було порушено кримінальну справу, зокрема по звинуваченням у нецільовому використанні коштів та перевищенні повноважень при підписанні газових контрактів із Росією. Наскільки Ви особисто поінформовані з цього приводу?
Нещодавно було заарештовано екс-голову державного комітету з фінансових послуг, лідера «Лівих сил», Василя Волгу, за підозрою в дачі хабара. Наскільки Ви особисто поінформовані з цього приводу?


100% по кожному стовпчику

%

Справа Л.Кучми

Справа Ю.Луценко

Справа Ю.Тимошенко

Справа В.Волги

Дуже добре поінформований

25,3

34,7

44,9

12,8

Щось чув про це

62,6

58,3

50,3

41,9

Взагалі нічого не чув і не знаю

9,7

5,2

2,9

38,5

ВВ/ ВІДМОВА ВІД ВІДПОВІДІ

2,4

1,8

1,9

6,9
До Вашої уваги пропонуються результати щодо питань поінформованості населення країни з приводу гучних справ в яких фігурують відомі політики та чиновники. Так, респонденти найкраще поінформовані з приводу ведення слідства над Ю.Тимошенко – 44,9%, а про справу В.Волги взагалі нічого не чули і не знають 38,5% опитаних. Загалом, по кожній із вищезазначених справ громадяни, в тій чи іншій мірі, добре поінформовані чи що-небудь чули про це.


Скажіть, як Ви сприйняли новину про порушення кримінальних справ над наступними політиками та чиновниками? Респонденти, які нічого не чули і не знають про справи та ті, хто відмовився відповідати – не враховувались.

 

 

 

 

 

 


100% по

кожному рядку

З осудженням

Байдуже

З схваленням


Леонід Кучма

20,0

50,8

29,2


Юрій Луценко

31,1

37,6

31,3


Юлія Тимошенко

36,9

27,0

36,1


Василь Волга

16,2

54,1

29,7В таблиці наведено результати того як населення України в цілому сприйняло новину про порушення кримінальних справ над відомими політиками та чиновниками. Як з найбільшим рівнем осудження, так і з найбільшим рівнем схваленням респонденти сприйняли новину про порушення кримінальної справи проти колишнього Прем’єр міністра України Юлії Тимошенко. Це пояснюється тим, що в даному випадку люди залишились найменш байдужими. Найменшого схвалення про порушення кримінальної справи серед опитаних набула новина щодо розбирань проти Л.Кучми та В.Волги – 29,2% та 29,7% відповідно.« повернутися до переліку

Файли для завантаження

  Екзіт-пол 2010 (PPT 237.5 Kb)