Версія для друку

Новини


21 листопада 2008

Основні результати медико-демографічного обстерження України 2007 року

 Даний звіт містить результати Медико-демографічного обстеження населення України у 2007 році (МДОУ-2007), проведеного Українським центром соціальних реформ за участю Державного комітету статистики України. Компанія „Макро Інтернешнл” надала фінансову та технічну підтримку реалізації обстеження в рамках фінансованого USAID проекту „Медико-демографічне обстеження: вимірювання” та контракту № GPO-C-00-03-00002-00). Даний проект розроблений з метою допомоги країнам у зборі даних щодо народжуваності, репродуктивного здоров’я, материнського та дитячого здоров’я.


Матеріали проведеного медико-демографічного обстеження населення України (МДОУ-2007) дозволяють проаналізувати низку даних щодо народжуваності та її факторів, які не дозволяє отримати поточна статистика: стосовно частоти народжень у різних групах населення за рівнем матеріального добробуту; кількості усіх народжених жінками дітей; інтервалів між народженнями дітей, а також безпосередніх медико-демографічних чинників народжуваності.

Досвід проведення обстежень з питань шлюбно-сімейної та дітородної активності у ретроспективі, а також сучасних опитувань в інших  країнах доводить, що обстеження повністю виправдовують себе як метод дослідження демографічних установок. Зокрема, МДОУ-2007 надає цінну інформацію щодо репродуктивних орієнтацій: бажаного числа дітей, намірів обмежити дітонародження, а також щодо потреби у послугах планування сім’ї  для різних груп населення.

МДОУ-2007 надало також ексклюзивну інформацію, яка дозволяє проаналізувати гендерні аспекти прийняття рішень (зокрема фінансових) у домогосподарстві, думки респондентів, що стосуються сексуальних відносин між подружжям, проблеми насильства у сім’ї.

З погляду збереження здоров’я жінок дуже важливим є розділ, який стосується переривання вагітності. Зокрема, дослідження виявило покращення ситуації з абортами порівняно з 1999 роком. Воно дозволило визначити закономірності поширення штучного переривання вагітності залежно від порядкового номера вагітності та наявності дітей, що неможливо було б отримати з даних поточної статистики.

Дуже важливими для розробки виваженої державної політики з питань охорони здоров’я є інформація розділів, що стосуються антенатальної профілактики та обізнаності населення з проблемами туберкульозу і СНІДу.

З огляду на відносно низьку смертність немовлят в Україні та недостатньо велику сукупність, дослідженню не вдалося виявити закономірності смертності немовлят залежно від соціальних характеристик (рівня освіти матерів), а інші показники смертності немовлят і дітей віком до 5 років достатньо повно реєструються офіційною статистикою.

Результати МДОУ-2007 дозволяють доповнити неповну інформаційну базу щодо використання контрацепції в Україні і поглибити знання стосовно рівня контрацептивної культури різних верств населення, факторів, що впливають на вибір та застосування методів контрацепції.

Таким чином, результати МДОУ-2007, представлені у цьому звіті, стануть у нагоді широкому колу фахівців, які займаються дослідженням демографічної ситуації та стану системи охорони здоров’я в Україні, а також розробникам стратегічних заходів з подолання кризових явищ у цих сферах.


З повним звітом Ви можете ознайомитися у прикріпленому файлі нижче.« повернутися до переліку

Файли для завантаження

  Екзіт-пол 2010 (PPT 237.5 Kb)

Підписатись на новини Телефон/факс: +380 (44) 536-91-38, 536-91-36  |  E-mail:  |  01021 Київ, вул. Інститутська, буд.28